Odemykání naučné stezky Hroznové kozy s koštem Vrboveckých vín

Konečně Vás po dlouhé vynucené dvouleté pauze můžeme opět pozvat na naši krásnou jarní vinařskou akci

ODEMYKÁNÍ NAUČNÉ STEZKY HROZNOVÉ KOZY

kterou spojíme

s KOŠTEM VRBOVECKÝCH VÍN 

sobota 2.4.2019 od 11 do 20 hod.

Milovníci a znalci vína mohou posedět a společně s námi ohodnotit vína z vrboveckých sklepů a přilehlých vinic a příznivci vycházek a turistiky mohou s námi projít stezku vinohrady a podílet se na vinařských tradicích. Nakonec se sejdeme všichni u cimbálu.

Odemykání naučné stezky Hroznové kozy ve Vrbovci spolu s vynášením Hroznového kozla do vinohradu je příležitostí projít si tuto 5 km dlouhou trasu, vedoucí vinicemi i sklepní uličkou Vrbovce, ve společnosti členů Spolku přátel Hroznové kozy, za zpěvu mužáckého sboru, být svědkem ožívajících dávných tradic, ochutnat vína místních vinařů. U jednotlivých zastavení na trase naučné stezky bude od 14.30 do 17.00 připravena ochutnávka vín některého z místních vinařství.

Na návsi u kostela, na startu resp. v cíli, bude již od 11.00 do 20.00 hodin zároveň probíhat Košt vín Cechu vrboveckých vinařů, bude zde posezení a různé občerstvení.

Od 17.00 do 20.00 zahraje k poslechu cimbálová muzika Notečka z Břeclavi.

Vzorky vín budou nalévány do vlastních i zakoupených skleniček, za bločky, které budou k dispozici na startu i na trase. Cena za vzorek vína se může u jednotlivých vinařství i vín lišit.

Za mimořádně nepříznivého počasí může být trasa i program upraven.
Trasa je vedena částečně po zpevněných a částečně po polních cestách, za příznivého počasí je sjízdná na kole nebo s dětským kočárkem.

V den konání akce bude pendlovat autobus Znojmo-Vrbovec. Konkrétní časy ještě upřesníme.

Sledujte také naši událost na Facebooku, kde budeme průběžné přinášet podrobné informace.

Abychom Vás navnadili, posíláme Vám video z uplynulých ročníků.

Nemůžeme se už dočkat jara!

Jízdní řád autobusu v den konání akce